Zostanę bez rzęs...?

Pytanie, które słyszę najczęściej. 
Czy potem zostaną mi jakieś moje rzęsy?
Odpowiedź pozornie jest prosta. Jeśli rzęsy są zaaplikowane prawidłowo, oraz dbasz o higienę okolicy oka, to nie zniszczą rzęs naturalnych.
Teraz dalej zagłębiamy się w temat, co to znaczy "prawidłowo"?
Przede wszystkim chodzi to o prawidłowy dobór rzęs, tak, aby nie obciążały nadmiernie rzęs naturalnych. Jeśli założone rzęsy są zbyt długie, lub zbyt grube, rzęsy naturalne mogą zacząć nadmiernie wypadać pod wpływem ciężaru.  Rzęsy będą również zbyt obciążone jeśli, przy metodzie objętościowej, wachlarze będą źle rozłożone. Im szerzej rozłożony wachlarz, tym mniejsze obciążenie dla rzęsy naturalnej. Nie koniecznie będzie to widoczne zaraz po pierwszej aplikacji, czasem widzimy po prostu, że np.po uzupełnieniu, efekt jest o ponad połowę mniej widoczny, a przy drugim zaczynamy się zastanawiać, gdzie nasze rzęsy się schowały. 
"Prawidłowo" znaczy również, bez sklejania rzęs naturalnych. Zdarzyło mi się nie raz widzieć pozostałości prac  "stylistek", gdzie rzęsy naturalne były sklejone po trzy, cztery, a do tej kępki doklejone kilka rzęs syntetycznych.
20170621_102417_1jpgW takim wypadku, rzęsy sklejone będą ciągnąć jedna drugą, mogą powodować swędzenie i uczucie podrażnienia powieki, co skutkuje nieświadomym pocieraniem oka. W efekcie, albo najdłuższa z rzęs naturalnych wyrwie te mniejsze, albo my pocierając oko, nawet przez sen, je powyrywamy.
20170427_175750_2jpgTeraz kiedy wiesz już, co to znaczy "prawidłowo", następny czynnik który ma wpływ na stan naszych rzęs, a mianowicie: higiena oka. Jeśli nie dbacie prawidłowo o okolicę oczu, u nasady rzęs będzie gromadzić się złuszczony naskórek, sebum, resztki kosmetyków.Jeśli stan ten będzie trwał wystarczająco długo, może spowodować szybsze wypadanie rzęs, wolniejszy ich przyrost, a w efekcie końcowym, do znacznego ich przerzedzenia. W najgorszym wypadku stan ten zwiększa ryzyko zarażenia nużeńcem. Nużeniec jest pajęczakiem z rodzaju roztoczy, który żyje w naszych gruczołach łojowych i mieszkach włosowych m.in. powiek. Efektem m może być nadmierne wypadanie rzęs i brwi.
 nurzeniecludzkijpgkleshh-demodex-canis_1jpg
(osoby zainteresowane objawami i leczeniem odsyłam na https://nuzeniec.com.pl/opis-choroby/ )