Klej do rzęs, a uczulenia

Klej do rzęs i uczulenia
Dostępne na rynku kleje renomowanych firm, takich jak Secret Lashes, nie mają dużego potencjału uczulającego (uczulenia zdarzają się bardzo rzadko). Jeśli martwisz się, że możesz być uczulona, umów się wcześniej na tzw. próbę uczuleniową.
Próbę taką wykonuje się poprzez doklejenie dwóch, trzech rzęs w zewnętrznym kąciku oka, tak aby nie odróżniały się one od rzęs naturalnych. Jeśli jesteś uczulona, to pierwsze objawy (swędzenie, zaczerwienienie, lekka opuchlizna) wystąpią krótko po aplikacji. W takim przypadku umów się na zdjęcie rzęs. Jeśli bardzo zależy Ci na przedłużeniu, zagęszczeniu rzęs pocieszy Cię fakt, iż to, że jesteś uczulona na jeden z nich, nie znaczy, że będzie tak ze wszystkimi klejami. Na rynku dostępne są różne kleje do przedłużania rzęs, więc nie pozostaje nic innego, jak wykonywać próby na różnych klejach.
Na rynku dostępne są kleje dla alergików, jednakże taki klej ma obniżoną trwałość (około 3 tygodni/ klasyczny klej ma trwałość wiązania do 6 tygodni) i może zdarzyć się, że również uczuli. Przed poddaniem się zabiegowi, trzeba ponownie zrobić próbę uczuleniową.
Jeśli w ciągu 48h. nic się nie wydarzy, znaczy, że możesz spokojnie poddać się zabiegowi.