Grubość rzęs i metoda wykonania stylizacji

Pierwszy zabieg zawsze zaczynamy od dobrania rodzaju rzęs i metody, tak aby osiągnąć efekt najlepszy z możliwych. Metoda i rodzaj rzęs jakich użyjemy, w dużej mierze zależy od stanu naszych rzęs naturalnych.
Jeśli Twoje rzęsy są dość grube i mocne, a zależy Ci na subtelnym efekcie, śmiało możesz nosić metodę 1 do 1 i grubsze rzęsy (0,15mm), lub 2:1 wykonaną odrobinę cieńszymi rzęsami (0,10mm). Mocniejszy efekt dadzą metody objętościowe, gdzie do jednej rzęsy naturalnej możemy dokleić od trzech do nawet piętnastu rzęs syntetycznych. W tym wypadku wraz ze wzrostem ilości rzęs do jednej naturalnej, zmniejsza się ich grubość (od 0,07mm, przy metodzie 3D, 4D do 0,03mm przy największych objętościach).
gruboscijpg
Jeśli Twoje rzęsy nie należą do tych mocnych, niestety odradzam używanie rzęs grubszych, nawet przy metodzie 1:1. W takim wypadku grubością optymalną będzie 0,10mm lub 0,12mm. Odpowiednio przy metodzie 2D 0,7mm, przy większych objętościach odpowiednio cieńsze rzęsy (0,05mm, 0,03mm).
Czynnikiem który decyduje o wyborze metody, oprócz stanu rzęs naturalnych, jest ich ilość. Musisz pamiętać, że nie u każdego metoda, np. 1:1, będzie wyglądała tak samo. Jeśli masz dużo swoich rzęs i zależy Ci na naturalnym efekcie końcowym, śmiało możesz wybrać metodę 1:1. Jeśli zależy ci na nieco mocniejszym efekcie, ale wciąż wyglądającym naturalnie, sprawdzi się metoda 2D (lub 3D przy użyciu cieńszych niż zazwyczaj rzęs). Typowy efekt WOW uzyskasz przy metodach objętościowych (3D i więcej).
Jeśli Twoich rzęs nie jest zbyt dużo, efekt przy metodzie 1:1 będzie praktycznie niezauważalny. W takim przypadku lepiej zastosować metodę 2D lub 3D, która będzie wyglądała bardzo naturalnie, ale efekt będzie widoczny. Aby uzyskać efekt WOW, najlepiej sprawdzą się metody objętościowe (4D i więcej).
1908011_673160336053022_112033623639406178_npng

Długość rzęs syntetycznych jest następną sprawą na którą ma wpływ kondycja rzęs naturalnych, jak i odległość pomiędzy okiem, a łukiem brwiowym. Jeśli Twoje oczy są dość małe, a przestrzeń pod łukiem brwiowym niewielka, wybór rzęs bardzo długich (12mm lub dłuższe), nie będzie najlepszym pomysłem. Taka stylizacja sprawi, że twoje rzęsy po zabiegu będą sięgały aż po łuk brwiowy, zakrywając całą powiekę. Efekt będzie znacząco odbiegał od naturalności. Sprawi to również, iż oczy wydadzą się jeszcze mniejsze.
W przypadku, gdy cieszysz się dużymi oczyma ze sporą przestrzenią pod brwią, krótkie rzęsy mogą nie zdać egzaminu. Efekt będzie bardzo subtelny i nie do końca naturalnie wyglądający. Wybrana długość rzęs zdecydowanie może być większa. Nie mówię tu o długościach sięgających 15 mm, raczej o 11 i 12 mm.
Przy zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs musisz przede wszystkim pamiętać, że do każdej stylizacji potrzebne jest podejście indywidualne, tak abyś Ty była zadowolona z efektu zabiegu, a Twoje rzęsy pozostały zdrowe i w dobrej kondycji, nawet po długotrwałym noszeniu rzęs syntetycznych.